logo

Bizi Arayın (0212) 481 82 72      Türkçe | Turkish English | İngilizce

Hakkımızda


1. Misyon Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi, 2013 yılında ulusal standartlarda hizmet sağlamayı amaç edinmiştir. Hizmet kalitesinde de ödün vermeden ve sunduğu hizmeti sürekli geliştirme hedefi ile yola çıkmıştır.

2. 2016 yılında Bodrum’da yeni bir şube açarak hizmete devam etmiştir.

3. Kalite ve sorumluluk bilincine sahip firmamız; dinamik, profesyonel ve tecrübeli kadromuz ile hizmet verilen firmalarda iş sağlığı ve güvenliği bilincinin oluşturulması için çalışmalar yapmaktayız.

4. Sektörlere özel olarak hazırladığımız İSG yönetim sistemi ve buna bağlı olarak hazırlanan risk değerlendirmesi; teknolojik gelişmelere ve güncellenen mevzuata göre revize edilmektedir.

5. İnşaattan tekstile, elektronikten sağlığa kadar farklı sektörlerdeki tecrübelerden yola çıkarak oluşturduğumuz MİSYON markası kısa zamanda değer kazanmıştır.

hakkımızda

Politikamız


1. Sektörümüzün vermiş olduğu bilinçle, günümüz şartlarında her türlü teknolojiyi kullanarak iş sağlığı ve iş güvenliğinin önemini çalışanlara benimsetmek,

2. Kanuni mevzuat ve şartlara taviz vermeden uymak,

3. Hizmet verdiğimiz kurumlarda sağladığımız güvenin, büyük bir sermaye olduğunun bilincinde olmak ve bu sermayeyi her geçen gün arttırmak,

4. Tüm çalışanlarımıza gerekli bilgilendirme ve eğitimler yardımıyla kendilerinin, diğer çalışanların ve ziyaretçilerin sağlık ve güvenliklerini tehlikeye atmamayı temel görev olarak benimsetmek,

5. İş kazası ve meslek hastalıklarını en aza indirmek,

6. Tüm faaliyetlerimiz kapsamında olası tehlikeli durum ve davranışlar ile ilgili risk değerlendirmelerini sistematik bir şekilde yaparak önleme kültürünü yerleştirmek,

7. İş Sağlığı ve İş Güvenliği kuralları ve standartlarından taviz vermeden sürekli iyileştirmeyi sağlamak,

8. Çevreye ve insanlara saygılı olmak, çalışanlarımızı ve müşterilerimizi veli nimetimiz olarak kabul etmek.


Misyonumuz


Deneyimli ve uzman kadrosu “Önce İş Güvenliği” sloganı ile yola çıkmakta ve İş Sağlığı ve Güvenliği alanında sizlere çözüm ortağı olmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz


Hizmet verdiğimiz sektörlere kaliteli hizmet sunmak ve iş ortaklarımıza etkin çözümler üretmek.


Değerlerimiz


 • Güvenirlik,

 • İnsan Odaklılık,

 • Kalite Odaklılık,

 • Gelişime Açık,

 • Mükemmellik,

 • Takım Çalışması,

 • Üstün İş Ahlakı.
 • politikamiz

  OSGB Nedir?


  30 Haziran 2012 de çıkarılan 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile İş sağlığı ve güvenliği alanında alınacak tedbirlerin işverence yerine getirilmesi ve gözetimi zorunlu hale getirilmiştir.

  Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi (OSGB) yasal olarak; “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş, İşyerlerine İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerini vermek üzere kurulmuş, mevzuatın gerektirdiği fiziki ve tıbbi donanıma sahip, iş sağlığı ve güvenliği profesyonellerinin (İşyeri Hekimi, İş Güvenliği Uzmanı ve Diğer Sağlık Personelinin) oluşturduğu özel kuruluşlar” şeklinde tanımlanmaktadır.

  İş sağlığı ve güvenliği; yalnızca çalışanların sağlığını korumak için değil, aynı zamanda artan verimlilik, ürünlerin kalitesi, çalışma motivasyonu, iş doyumu yoluyla ulusal ekonomilere olumlu katkı sağlamak ve yine çalışanların ve toplumun genel yaşam kalitesine katkı sağlamak için önemli bir stratejidir.

  osgbnedir